خاک پوششی،خاک پوششی هلندی، خاک پوششی قارچ، خاک پوششی چیست؟، خاک پوششی قارچ دکمه ای، تولید خاک پوششی،فروش خاک پوششی،خاک پوششی ارزان،خاک پوششی وارداتی،خاک پوششی استرلیزه

استریل کردن خاک پوششی قارچ دکمه ای

:
استریل کردن خاک پوششی قارچ دکمه ای

آفات، باکتری ها،نماتدها، لارو حشرات،آفات از عوامل زنده مضرر برای پرورش قارچ دکمه ای می باشند. برای جلوگیری از رشد این آفات در خاک پوششی قارچ دکمه ای باید خاک پوششی را ضد عفونی و استریل کرد. معمولا خاک پوششی قارچ دکمه ای را به مدت 6 ساعت با بخار آب 60 درجه پاستوریزه می کنند.

در بعضی موارد برای ضدعفونی و استریل کردن خاک پوششی قارچ دکمه ای از فرمالین و کلروپیکربن استفاده می شود. در این روش خاک پوششی قارچ دکمه ای را در لایه ای به ضخامت15cm روی سطح سیمانی صاف پخش می کنند و سپس فرمالین 4% را روی ان می پاشند. در مرحله بعد لایه دوم را با همین ضخامت پخش کرده و سطح آن را با پلاستیک می پوشانند.لایه های سوم و چهارم نیز به همین روش توسط فرمالین ضد عفونی می گردد. پس از 2 تا 3 روز گاز فرمالین در سرتاسر خاک پوششی قارچ دکمه ای نفوذ کرده و خاک پوششی قارچ دکمه ای را استریل می کند.

به طور معمول برای ضد عفونی و استریل کردن یک متر مکعب خاک پوششی قارچ دکمه ای به حدود 600 تا 700 میلی لیتر فرمالین 37% در 10 لیتر آب نیاز می باشد.

خاک پوششی قارچ دکمه ای ضدعفونی شده توسط فرمالین باید فاقد هرگونه علوفه باشد و روطبت مناسبی نیز داشته باشد.

درجه حرارت در زمان استریل شده خاک پوششی قارچ دکمه ای باید بین 18 تا 24 درجه باشد و پس از اتمام عمل ضدعفونی و استریل کردن باید خاک تهویه کالمل داشته باشد تا اثرات گاز فرمالین به صورت کامل از بین برود.

خاک پوششی قارچ دکمه ای اماده بایدرطوبت کافی داشته باشد.برای اندازه گیری مقدار رطوبت نسبی خاک پوششی قارچ دکمه ای کافی است مقداری خاک را بین دو انگشت شصت و سبابه فشار داد چناچه خاک در اثر فشار دو انگشت بهم چسبید ولی هیچ رطوبتی از آن خارج نشد رطوبت مناسب دارد.

رطوبت زیاد پخش یکنواخت خاک پوششی قارچ دکمه ای را در بستر دچار مشکل می کند.

رطوبت کم باعث بروز مشکل در نفوذ قارچ و پنجه دوانی قارچ در خاک پوششی قارچ دکمه ای می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت خاک پوششی قارچ دکمه ای با مشاورین و کارشناسان ایران قارچ تماس بگیرد. مشاورین ما آماده ارائه مشاوره ف راهنمایی و تخمین میزان خاک پوششی قارچ دکمه ای مورد نیاز برای سالن قارچ شما می باشند.

شماره تلفن دفتر فروش: 021 66572097

خاک پوششی قارچ دکمه ای

بسترسازی سالن قارچ

سالن قارچ دکمه ی

تجهیزات سالن قارچ دکمه ای

تولید کمپوست قارچ با روش کوتاه مدت

پاستوریزه کردن کمپوست قارچ دکمه ای

کلمات کلیدی:

خاک پوششی قارچ دکمه ای،خاک پوششی ،خاک پوششی هلندی ،خاک پوششی استرلیزه خاک پوششی قارچ،کمپوست قارچ دکمه ای ،قارچ دکمه ای ،ایران قارچ،بذرقارچ دکمه ای